Panama

01.12. – 14.12.2018 / 2 699 €

Zažijte s nami Panamu - vyskúšajte kúpanie v Karibiku aj Pacifiku, prechádzky smaragdovými dažďovými pralesmi kadiaľ kedysi kráčali nohy španielskych conquistadorov, jeden z novodobých divov sveta Panamský kanál, návštevu domorodých indiánov Guna na ostrovoch Karibiku, pozorovanie opíc, leňochodov, tukanov, papagájov, ochutnáte vynikajúcu stredoamerickú kuchyňu...

Deň 1Odlet z Európy do Panamy.

Deň 2Vychladený drink v tieni koloniálnych domov v štvrti Casco Viejo, prvý dotyk s pacifickým oceánom na výbežku Causeway, bicyklovanie po viaduktoch Cinta Costera a úchvatné výhľady na more a mrakodrapy v pozadí. Aké tajomstvo ukrýva pôvodné centrum Panamy “Panama Viejo”, ktorá bola zničená a vyrabovaná jedným z najslávnejších pirátov Henry Morganom? Možno tiež zistíme, kde strávil svoje posledné dni na úteku pred americkou armádou diktátor Manuel Noriega…

Deň 3Čaká nás jeden zo siedmych divov novoveku – Panamský kanál. Exkurzia najznámejších plavebných komôr Miraflores. Následne sa vypravíme do dažďového pralesa v národnom parku Soberanía, navštívime výskumné centrum a vystúpime na 32m vysokú vežu, až na úroveň vrcholkov stromov! Budeme mať šancu uvidieť viacero zvierat. Park je domovom pre cicavce ako opice (napr. vrešťan pláštikový, malpa kapucínska, Geoffroy's tamarin), leňochod dvojprstý a trojprstý, jaguar, puma, mravenečník, viac ako 400 druhov vtákov (tukan, rôzne druhy papagájov, ale aj mýtický vták starých predkov quetzal).

Deň 4Skoro ráno vyrážame džípom na sever do indiánskej rezervácie Guna Yala. Člnom sa preplavíme na jeden z ostrovov a 2 dni strávime s pôvodnými indiánskymi obyvateľmi tejto časti Karibiku. Tyrkysové more, biele pieskové pláže, šnorchlovanie a zaslúžený oddych.

Deň 5Vychutnávame si morskú stravu: ryby, banány, kokosové mlieko….alebo typické jedlo indiánov Guna, dule masi...Poobede vyrážame späť na pevninu.

Deň 6Napojíme sa na slávnu “Pan-Americanu” (diaľnicu ktorá začína v Argentíne a končí až v Kanade) a presúvame sa do Santa Catalina – raja surfistov a každého, kto si chce oddýchnuť ďaleko od veľkých turistických stredísk.

Deň 7Ostrov Coiba – najväčší ostrov Strednej Ameriky a zároveň najzachovalejší podmorský svet v Paname pre potápanie a šnorchlovanie. Plávanie s korytnačkami, možno uvidíme aj raje a žraloky?

Deň 8Santa Catalina, hodina jógy, leňošenie na pláži, pre odvážnejších rybačka na mori alebo lekcia surfovania? Večera na pláži pri svetle zapadajúceho slnka….

Deň 9Vyrážame smer Boquete, krajina pred nami sa mení na horské prostredie a architektúra domov pripomína tú európsku. Boquete znamená otvor, medzera - práve tadiaľto putovali hľadači zlata v snahe skrátiť si cestu k pacifickému oceánu. Pre nadšencov čaká nočný výstup na najvyššiu horu Panamy sopku Barú vysokú 3 475 mnm. Na vrchole sme na východ slnka ☺

Deň 10Máte radi ekoturizmus? Dnes nás čaká šálka kávy alebo ochutnávka rôznych druhov kávy a návšteva kávových plantáži, prechádzka k vodopádom alebo relax v prírodných horúcich prameňoch. Poobede sa presunieme do Bocas del Toro.

Deň 11Bocas del Toro, po stopách Krištofa Kolumbusa. Uchvátený smaragdovými dažďovými pralesmi, tyrkysovými lagúnami a nádhernými plážami nazval viacero miest podľa seba. Ochutnáme rondón, tradičnú polievku. Voľný deň na pláži s možnosťou návštevy indiánskej komunity Ngöbe-Buglé, alebo fantastického šnorchlovania v Cayo Crawl.

Deň 12Bocas del Toro, voľný deň na pláži. Možnosť potápania a šnorchlovania a na vlastné oči s trochou šťastia uvidieť barakudy, raje, delfíny, dnového žraloka alebo korytnačky. Poobede môžeme navštíviť bio farmu na pestovanie kaka, ktorá leží na najvyššom bode ostrova Bastimentos. Vychutnáme si domácu čokoládu s nádhernou panorámou ostrova☺

Deň 13Ešte posledné nákupy darčekov a odlietame z Bocas do Panama City a odtiaľ ďalej domov.

Deň 14Prílet do Európy. Na Panamu s nami určite nezabudnete!

Pre objednanie tohto zájazdu nás kontaktujte na +421 907 235 511 alebo info@fairadventure.sk

CENA ZAHŔŇA

 • letenka Viedeň/Budapešť―Panama city a späť (vrátane všetkých letiskových a palivových poplatkov) v triede economy
 • vnútroštátna letenka na trase Bocas del Toro - Panama City
 • služby skúseného slovenského sprievodcu po celý čas
 • ubytovanie (12x) v dvojlôžkových izbách počas celého trvania zájazdu, (penzión/hotel strednej triedy), (možnosť samostatnej jednolôžkovej izby za príplatok)
 • raňajky počas celého trvania zájazdu (12 x)
 • dvojdenný výlet do  indiánskej rezervácie Guna Yala (plná penzia)
 • doprava na mieste mikrobusom pre 8 osôb
 • vstup do centra Miraflores (múzeum, 3D kino)

CENA NEZAHŔŇA

 • cestovné poistenie (cca 20 €)
 • obedy a večere (100 až 200 €/pobyt)
 • transfer na letisko Viedeň―Schwechat (vieme zabezpečiť)
 • vstupné poplatky na fakultatívne aktivity (30―100 €) ako napr. výstup na sopku Barú, kurz surfovania, lekcia jógy, návšteva kávovej plantáže, výlet člnom na ostrov Coiba.