Keňa

15.06. – 30.06. 2018 / 2 990 €

Pokiaľ ide o Keňu, nie sme len turisti alebo cestovatelia. V Keni totiž pracujeme a dobre ju poznáme.
Mapa

Deň 1Odlet z Európy do Afriky. Dobrodružstvo sa začína!

Deň 2Prílet do Nairobi, mesta chladnej vody. Prvý nádych afrického vzduchu. Navštívime spolu sloní sirotinec, ktorý sa od roku 1977 stará o slonie a nosorožie siroty, žirafie centrum, dom Karen Blixenovej - ktorú skôr poznáte z knihy či filmu “Spomienky na Afriku”. Navštívime školu s internátom a porozprávame sa so street boys. Kibera - jeden z najväčších “slumov” v Afrike - leží na okraji mesta, zastavíme sa aj tu?

Deň 3Skoro ráno vyrážame na cestu.. Cestou do rezervácie Masai Mara prejdeme cez Veľkú priekopovú prepadlinu a začíname naše prvé africké safari. Masai Mara a prvé antilopy, byvoly, pakone a ….

Deň 4Celý deň strávime v Masai Mara. Ráno sa vydáme na safari, spoznáme masajské bývanie a zvyky a večer sa započúvame do zvukov savany. Nezabudnuteľný deň.

Deň 5Pokračujeme v ceste na západ - smer Viktóriino jazero. Chcete vidieť ako fungujú slovenskí a českí lekári v Afrike? Zažite s nami unikátny príbeh nemocnice v Itibo. Večer, po dlhej ceste si zaslúžime dobré jedlo! Ale existuje ešte vôbec niečo ako kenská kuchyňa? Ak máte chuť, radi varíte a dochádza vám inšpirácia, môžete sa tešiť na minikurz varenia☺

Deň 6Celodenný výlet loďkou na Viktóriino jazero. Čaká nás drink na nádhernej pláži v tieni paliem a návšteva vtáčieho ostrova. Počas plavby nahodíme udice a pokúsime sa niečo uloviť na večeru.

Deň 7Šálka čaju o 14:00? Ráno odchádzame od jazera naspäť do vnútrozemia, cestou sa zastavíme na známych kenských čajových plantážach pri Kericho a smerujeme na safari ku kráteru Nakuru – jedinečná možnosť vidieť takmer vyhynutého nosorožca bieleho.

Deň 8Dnes sa dotkneme rovníka. Nezabudnuteľný zážitok. Poobede transfer do národného parku Aberdare. Skvelá možnosť pozorovať nočný život v buši.

Deň 9Takmer celý deň strávime v národnom parku. Aberdare je domovom vzácnych horských antilop bongo a pozrieme si tiež najvyšší vodopád v Keni. Opustíme národný park a smerujeme k jazeru Naivasha.

Deň 10Pamätáte si na levicu Elsu? Tak práve tu žila. Pozorovanie hrochov a kŕmenie orlov - aj to vyskúšame počas plavby na jazere Naivasha. Poobede vysadneme na bicykle a užijeme si jediný národný park v Keni kde sa dá voľne pohybovať (pešo, na bicykli) medzi zebrami, antilopami a opicami. (bezpečie je zaručené!).

Deň 11Vraciame sa naspäť do Nairobi, kde sa zastavíme vo fabrike, ktorá spracúva kešu a makadiamové oriešky. Dozviete sa, že lúskanie orechov môže byť napínavá aktivita, na ktorej závisí… a tiež niečo o tom ako férový obchod pomáha miestnym ľuďom. Dnešný deň dokončíme prehliadku Nairobi. Ešte posledný nákup darčekov a s novými zážitkami odlietame domov.

DEŇ 12Ráno odlietame z Nairobi na kenské pobrežie (letisko Ukunda). Po hodinovom lete pristávame na Diani beach a pred nami sa ukáže zase iná tvár Kene. Azúrové more, jemný biely piesok a úžasné výhľady na Indický oceán.

DEŇ 13Relax pri mori.

DEŇ 14Relax pri mori

DEŇ 15V doobedňajších hodinách odlet z Ukunda do Nairobi a následne odlet domov do Európy.

Pre objednanie tohto zájazdu nás kontaktujte na +421 907 235 511 alebo info@fairadventure.sk

CENA ZAHŔŇA

 • letenka Viedeň―Nairobi a späť (vrátane všetkých letiskových a palivových poplatkov) v triede economy
 • služby skúseného slovenského sprievodcu počas 10 dní safari (viac ako 10 rokov skúseností so sprevádzaním v Keni)
 • ubytovanie v dvojlôžkových izbách počas celého trvania zájazdu (penzión/hotel strednej triedy), (možnosť samostatnej jednolôžkovej izby za príplatok)
 • raňajky počas celého trvania zájazdu (10 x)
 • 3x plná penzia
 • vstupné poplatky do 3 národných parkov: Masai Mara, Nakuru, Aberdare, Hell's Gate
 • požičanie bicyklov v Hell's Gate
 • plavba motorovým člnom na jazere Viktória a Naivasha
 • doprava na mieste: džíp/van 4x4 s otvárateľnou strechou
 • návšteva 3 rozvojových projektov (Don Bosco streetboys, nemocnica Itibo, fabrika na oriešky a pod.)
 • letenka Nairobi – Ukunda a späť (vrátane všetkých letiskových a palivových poplatkov) v triede economy
 • ubytovanie na 4 noci (1 noc v Nairobi, 3 noci na pobreží), (ubytovanie v dvojlôžkových izbách počas celého trvania zájazdu (penzión/hotel strednej triedy), (možnosť samostatnej jednolôžkovej izby za príplatok)
 • raňajky 4x

CENA NEZAHŔŇA

 • cestovné poistenie (cca 30 €)
 • víza (úradný poplatok 50 €, vieme poskytnúť bezplatne asistenciu so zabezpečením víz online)
 • obedy a večere (100 až 150 €/pobyt)
 • transfer na letisko Viedeň―Schwechat (vieme zabezpečiť)
 • očkovanie (povinné: žltá zimnica, odporúčané: hepatitída typu A, B, tetanus, cholera, týfus)
 • vstupné poplatky na fakultatívne aktivity (50―70 €)